Our product range includes a wide range of sail pm plates.
₹ 58.00 / Kg Get Latest Price
| Grade | SAILHARD |
| Hardness | 250 BHN |
| Thickness | 20 mm |
| Width | 1250 mm |
| Length | 6300 mm |
| Application | Tipper Body, Liner Plate |
| Usage/Application | Construction |
| Material Grade | IS2062 E250 BR |
| Surface Finish | As Rolled |
| Test Certificate | SAIL TC |
| Edge | Mill Edge |
| Country of Origin | Made in India |
| Make | SAIL |
| Size | 8 X 4 Or Customer size |
Minimum order quantity: 250 Kg
Kowsalya (Proprietor)
Sri Sakthi Steels
4/1, KK Nagar, Vedapatty
Coimbatore - 641007, Tamil Nadu, India