Offering you a complete choice of products which include is 2062 e350 steel plate.
₹ 58.00 / Kg Get Latest Price
| Carbon Grade | ASTM A36 |
| Carbon Level | Medium Carbon |
| Thickness | 6mm |
| Application | Structure, Boiler, General Fabrication, Tank |
| Surface Finish | Hot Rolled |
| Width | 1250 mm |
| Material Grade | ASTM A36 |
| Usage/Application | Industrial |
| Length | 2440 mm |
| Test Certificate | Mill TC |
| Country of Origin | Made in India |
| Sheet Size | 8 x 4 |
| Make | JSW Steels |
Minimum order quantity: 250 Kg
Kowsalya (Proprietor)
Sri Sakthi Steels
4/1, KK Nagar, Vedapatty
Coimbatore - 641007, Tamil Nadu, India